Sneller en veiliger pensioennieuws krijgen? Geef uw e-mailadres aan ons door!

‘Zo’n succes geeft ontzettend veel vertrouwen’

Geplaatst op 05 oktober 2023

Gijs Alferink, de voorzitter van ons bestuur, is opnieuw benoemd. Ook de komende vier jaar is hij een van onze drijvende krachten en maakt hij zich sterk voor de pensioenen in de bouwmaterialenhandel. Lees wat hij daar zelf over zegt.

Zo'n succes geeft ontzettend veel vertrouwen
Kunnen we u helpen?
Ons team staat elke werkdag van 8.30 tot 15.30 uur voor u klaar.

Zin 

Gijs: ‘Ik heb zin om in deze derde en laatste termijn te gaan werken aan de overgang van ons fonds naar wat de Wet toekomst pensioenen (WTP) brengt. Dat doe ik samen met het team van Bpf HiBiN, de bouwmaterialenhandel-branche en de vakbonden. De afgelopen 8 jaar heb ik die branche leren kennen als een heel belangrijke schakel in de bouwnijverheid in Nederland. Een cruciale sector dus ook voor de economie van ons land.’

Vertrouwen 

‘Intern hebben we een paar jaar geleden de stap naar zelfadministratie gezet. Dat verliep zo soepel dat deelnemers er weinig van gemerkt hebben. Sterker nog: wát ze merkten, was dat de kwaliteit van de dienstverlening sterk verbeterde. Van de grote data-exercitie die daarvoor nodig was hebben ze geen last gehad. Daardoor heb ik ontzettend veel vertrouwen in de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel binnen ons fonds.’

Mooiste prestatie 

‘Ons mooiste succes van de afgelopen jaren? De grote kostenbesparingen die Bpf HiBiN heeft bereikt. Niet alleen door die efficiënte zelfadministratie, maar ook door duidelijke keuzes in het vermogensbeheer. Ons pensioenbeheer kostte afgelopen jaar maar € 130 per deelnemer. Dat is opnieuw flink lager dan het gemiddelde: bij pensioenfondsen met 10.000 tot 100.000 deelnemers ligt dat namelijk op € 188. Voor een klein verplicht bedrijfstakpensioenfonds is dat een fantastische prestatie. En voor onze deelnemers natuurlijk heel goed nieuws.’

Hulp nodig bij uw pensioen?

Ons team staat elke werkdag van 8.30 tot 15.30 uur voor u klaar.